CategoriesHayvan Kullanımları

Hayvan Kullanımları

Hayvan Kullanımları ve Faydaları

Tavuk, Hindi, Devekuşu, Bıldırcın

Araştırmalar, kümes hayvanlarında yem takviyesi olarak odun sirkesi kullanıldığında tavukların gastrointestinal hastalıklarından sorumlu olan salmonella bakterilerinin yok edildiğini göstermiştir.

Sonuçlar:

(-) Tavuk yumurtası üretiminde, çiftçiler tavuklarının geliştiğini iddia ettiler
(-) Yumurtlama performanslarının arttığını iddia ettiler
(-) Daha iyi yetiştirme özelliklerine sahipti
(-) Kuluçka verimliliklerini geliştirdiler
(-) Ayrıca,

  • Daha iyi tat
  • Azaltılmış kolesterol içeriği
  • Daha sert yumurta kabukları vardı

Uygulama

1: 500 ile 1: 600 arası oranlarda suyla karıştırılır (500 litre su ile 1 litre odun sirkesi). Odun sirkesi, su kümesini 1 / 3’e düşürür ve sindirim sistemindeki bakteri seviyelerini ayarlayarak, besinlerin suyun yem ve mineral elementlerinden emilimini iyileştirir.

Hayvancılık

Odun Sirkesi, kümes hayvanları ve koyun, sığır vb. Gibi diğer çiftlik hayvanları için uygundur. Odun Sirkesi, bitki özlerinden elde edilen tamamen doğal bir çiftlik hayvanı deodorantıdır. Cilde dost bitki kimyasalları kendilerini hayvanın vücudunda ve atıklarında kokuya neden olan maddelere bağlayarak onları etkili bir şekilde parçalayarak, emerek ve doğal bir asidik duruma dönüştürerek bakteri, virüs ve diğer kokuya neden olan patojenleri yok edip bastırır. Hayvan ve çiftlikte kokuya neden olan bakterilerin üretimini etkin bir şekilde kontrol ederek daha sağlıklı hayvancılık ve verim artışı sağlar. Sığır, aynı zamanda ahşap sirke söylenir : (a) geliştirilmiş et kalitesi , (b) doğurganlık oranı geliştirmek  (c) artış süt üretimi (d) Yem verimliliğini artırın

Sonuç, hayvancılık için sağlıklı ve taze, iyi bakteri oluşturan bir ortam oluşturan, toksik olmayan ve kalıntı bırakmayan uyarıcı olmayan Koku gidermedir.

Uygulama

Çiftlik hayvanları yemi için takviye olarak Ağaç Sirkesi. 1: 200 ile 1: 300 arası oranlarda hayvan yemi ve suyla karıştırılır. Odun sirkesi, hayvanların sindirim sistemindeki bakteri seviyelerini ayarlayarak besin maddelerinin yemden emilimini artırabilir.