Categoriesİnsan Uygulamaları

İnsan Uygulamaları

Ağaç Sirkesi İnsan Uygulamaları

Böcek Isırıkları

Odun Sirkesinin büyük zehir giderme gücüne sahip olduğu düşünülmektedir. Tahta Sirkesinin böcek parçalarına uygulanması, bu toksinleri vücudunuzdan atmanıza yardımcı olabilir.

Pembe Göz

Pembe Göz, çoğumuzun çocukken sahip olduğu korkunç bir göz enfeksiyonudur. Gözü çevreleyen dokunun enfekte olmuş bölgelerine Ağaç Sirkesi uygulanması şişliği azaltmaya yardımcı olabilir.

Zehirli Sarmaşık

Genel olarak, Ağaç Sirkesi, Poison Ivy gibi çok sayıda bitki zehirlenmesini yatıştırmada çok yardımcı olabilir.

Enfekte Yaralar

Yine, Ağaç Sirkesi çeşitli enfeksiyonlarda yardımcı olabilir, bu nedenle enfekte yaralar gücüyle azaltılabilir.

Selülit

Staphylococcus, streptococcus veya diğer bakterilerle enfeksiyonun neden olduğu, derinin bağ dokusunda meydana gelen akut enflamasyon. Cellutis de bakteriyel bir enfeksiyon olduğundan, Ağaç Sirkesi semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Diyabetik Ülserler

Diyabetikler, özellikle yaşlılar, bazen kollarında ve bacaklarında dolaşım problemleri geliştirir. Bu nedenle, genellikle bacaklarında ve ayaklarında ülser olurlar. Zaman zaman bu ülserler enfekte olur. Odun Sirkesi de burada yardımcı olabilir.

Kulak Enfeksiyonları

Kulak enfeksiyonları, bakteri ile ilişkili diğer bir yaygın rahatsızlık türüdür. Odun Sirkesi iyileşme sürecine yardımcı olabilir.

Yılan ısırıkları

Detoks Ayak Pedlerimizde Ağaç Sirkesi bulundurmanın harika bir yanı, Ağaç Sirkesi ile bu ayak pedlerinin her türlü zehri dışarı çıkarabilmesidir. Buna yılan ısırıklarından kaynaklanan zehir de dahildir. Yılan ısırıkları nadir olsa da, diğer yardımcı maddelerle birlikte Ağaç Sirkesi yardımcı olabilir.

Gut Bilmeyenleriniz

için Gut, bir tür artrittir. Ani büyük ağrı ataklarına neden olabilir ve eklemde hassasiyet, kızarıklık ve şişmeye neden olabilir. Genellikle bölüm başına bir ekleme saldırır ve bu genellikle ayak başparmağınızdır. Yine, gut hızla gelişebilir ve tipik olarak geceleri başlar. Neyse Ahşap Vinegar.4 tarafından emilir Ürik Asit, bir koleksiyon neden olduğu düşünülmektedir

Prostatit

Bu, yaygın olarak anlaşılmayan bir durumdur. Prostatit basitçe, erkek mesanesinin altında bulunabilen prostat şişmesi ve enfeksiyonu anlamına gelir. Enfekte prostatlar, sürekli idrara çıkma ihtiyacı ve ağrılı idrara çıkma gibi birçok belirtiye neden olabilir. Ayrıca kasık biçimlerine veya bel ağrısına da neden olabilir.

Ağrının Giderilmesi

Yukarıda listelenen rahatsızlıkların ve enfeksiyonların çoğu büyük ağrıya neden olabileceğinden, Ağrıları gidermek için Ağaç Sirkesi de kullanılmıştır.

HAYVANLARDA ODUN SİRKESİNİN KULLANIMI VE UYGULAMALARI:

Tavuk, Hindi, Devekuşu, Bıldırcın

Organik Tarım İçin Ağaç Sirkesi

Odun Sirkesi Premium Organik Gübre

Araştırmalar , kümes hayvanlarında yem takviyesi olarak odun sirkesi kullanıldığında tavukların gastrointestinal hastalıklarından sorumlu olan salmonella bakterilerinin yok edildiğini göstermiştir.

Sonuçlar:

(a) Tavuk yumurtası üretiminde, çiftçiler tavuklarının iyileştiğini iddia ettiler

(b) Yumurtlama performanslarının arttığını iddia ettiler

(c) Daha iyi yetiştirme özelliklerine sahipti

(d) Kuluçka verimliliklerini artırdılar

(e) Aynı zamanda yumurtaların kalitesini de artırdı. gibi

Daha iyi tat

Azaltılmış kolesterol içeriği

Daha sert yumurta kabukları vardı

1: 500 ile 1: 600 arası oranlarda suyla karıştırılır (500 litre su ile 1 litre odun sirkesi). Odun sirkesi, su kümesini 1 / 3’e indirir ve sindirim sistemindeki bakteri seviyelerini ayarlayarak, besinlerin suyun yem ve mineral elementlerinden emilimini iyileştirir.

Uygulama:

Hayvancılık

için ek olarak Hayvancılık Odun Sirkesi. 1: 200 ile 1: 300 arası oranlarda hayvan yemi ve suyla karıştırılır. Odun sirkesi, hayvanların sindirim sistemindeki bakteri seviyelerini ayarlayarak besin maddelerinin yemden emilimini artırabilir.

Uygulama:

Sonuç, toksik olmayan ve kalıntı bırakmayan uyarıcı olmayan Koku gidermedir, hayvancılık için sağlıklı ve taze, iyi bakteri oluşturan bir ortam oluşturur.

(d) Yem verimliliğini

artırın (c) Süt üretimini önemli ölçüde artırın

(b) Doğurganlık oranını iyileştirin

(a) İyileştirilmiş et kalitesi

Odun Sirkesi kümes hayvanları ve koyun, sığır vb. gibi diğer çiftlik hayvanları için uygundur. bitki özlerinden elde edilen deodorant. Cilt dostu bitki kimyasalları kendilerini hayvanın vücudunda ve atıklarında kokuya neden olan maddelere bağlayarak onları etkili bir şekilde parçalayarak, emerek ve doğal asidik hale dönüştürerek bakteri, virüs ve diğer kokuya neden olan patojenleri yok edip bastırır. Hayvan ve çiftlikte kokuya neden olan bakterilerin üretimini etkin bir şekilde kontrol ederek daha sağlıklı hayvancılık ve verim artışı sağlar. Sığırlarda odun sirkesinin de domuz

Domuz yetiştiriciliği üzerine yapılan araştırmalar, domuzların performanslarını artırdığını göstermiştir. Daha sağlıklı hale geldiler, doğurganlık oranları arttı ve domuz yavrusu boyutları tekdüze hale geldi. Odun sirkesinin, besin sindirilebilirliğini artırarak ve zararlı bağırsak koliformlarını azaltarak sütten kesilmiş domuzların performansını artırabileceği öne sürülmüştür. Ayrıca, odun sirkesi ile beslenen domuzların performansının organik asitle beslenenlere göre daha iyi olduğu görüldü. Besi yetiştiriciler ayrıca yem verimlerini ve et kalitelerini de geliştirdiler. Domuz gübresinden gelen kötü koku da azaltıldı. Dahası, çiftçilerin raporları, dişi domuzlarının süt üretimini artırdığını ve domuz yavruları arasındaki ishalin önlendiğini veya tedavi edildiğini belirtti.

KAYNAKLAR:

http://www.woodvinegarusa.com/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir